Sennik Znaczenie snu Więzienie

Jeśli śni nam się, że jesteśmy w więzieniu, jest to znak, że na jawie, być może tylko podświadomie, dręczą nas wyrzuty sumienia z powodu jakiegoś naszego złego postępku albo choćby niedobrych myśli. Może to też być znak, że boimy się samych siebie, a raczej tego, do czego jesteśmy zdolni lub czujemy obawę przed jakimiś osobami z naszego realnego życia, które w jakiś sposób nas ograniczają lub próbują nas kontrolować.

Gdy śnimy, że udaje nam się uciec z więzienia, oznacza to, iż na jawie również mamy szansę na uwolnienie się od naszych ograniczeń, które uniemożliwiały nam do tej pory wcielenie w życie naszych planów.

Kiedy we śnie nasza ucieczka z więzienia kończy się niepowodzeniem, jest to znak, iż na jawie pragniemy uwolnić się spod wpływów otoczenia, ale wiemy, że na razie nie jest to możliwe i musimy poczekać na bardziej sprzyjający moment.

Freud nie odnosił się bezpośrednio do więzienia, ale do motywu dokonania przestępstwa, co może mieć związek z późniejszym przebywaniem w więzieniu. Uważał, że śnienie o dokonywaniu jakiejś zbrodni jest wyrazem utajonych pragnień śniącego.

Jung uważał, że jeśli komuś śni się, że jest więziony przez jakąś osobę, to jest ona metaforą mrocznej strony osobowości śniącego.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.