Sennik Znaczenie snu Ubranie

Ubranie we śnie wyobraża to nasze oblicze, jakie pokazujemy otoczeniu, a które nie zawsze jest zgodne z naszymi prawdziwymi myślami i uczuciami.

Jeśli śni nam się, że jesteśmy ubrani niekompletnie albo nieodpowiednio do okoliczności, jest to znak, iż na jawie, być może tylko podświadomie, żywimy obawę, że ktoś dowie się o nas skrywanej przez nas prawdy. Może to także oznaczać, iż w głębi duszy buntujemy się przeciwko odgrywaniu roli, jaka przypadła nam w życiu.

Jeśli śnimy o uniformie, zbroi albo innym trudnym do zdjęcia ubraniu, jest to znak, że zbytnio ulegamy innym na jawie i dajemy się wtłoczyć w ramy konwenansów.

Gdy śni nam się, że kupujemy albo przymierzamy ubranie, jest to znak, że mamy nadzieję, iż uda nam się zmienić nasz wizerunek i poprawić reputację, jaką mamy w otoczeniu. Może to być również wyraz naszego pragnienia dokonania jakiejś zmiany w naszej osobowości.

Jeśli śni nam się, że jesteśmy ubrani w cudze ubranie, oznacza to, że pragniemy przejąć cechy lub przywileje tej osoby albo pełnić rolę, jaką ona pełni.

Kiedy mężczyźnie śnią się kobiece ubrania, jest to sygnał, iż na jawie jego sytuacja jest trudna i marzy on, by jego życie było spokojniejsze i bardziej łagodne.

Gdy kobieta śni o męskich ubraniach, oznacza to, że pragnie udowodnić otoczeniu, na jak wiele ją stać i pokazać, że nie jest pod wieloma względami gorsza od mężczyzn.

Jeśli śnimy, że jesteśmy nago albo skąpo ubrani, może to sygnalizować, że chcemy otwarcie wyartykułować nasze potrzeby, głównie seksualne i nie chcemy już dłużej się z nimi ukrywać.

Kiedy śnimy, że jesteśmy nadzy w obecności kogoś, kogo znamy na jawie, jest to znak, iż osoba ta pociąga nas fizycznie albo pragniemy zbliżyć się do niej emocjonalnie. Może to być także znak, że znamy tę osobę tylko od tej strony, którą chce nam ona pokazać, podczas gdy my odsłaniamy się przed nią całkowicie.

Jeśli śni nam się, że nasza nagość budzi w nas wstyd lub poczucie zagrożenia, oznacza to, że na jawie obawiamy się, że zdradzimy się przed otoczeniem z czymś, co do tej pory staraliśmy się przed nim ukrywać.

Gdy we śnie otoczenie ignoruje naszą nagość, może to być znak, że jesteśmy nazbyt pewni siebie i wydaje nam się, że opinia innych on nas nie powinna nas w ogóle interesować.

Kiedy w naszym śnie ktoś potępia naszą nagość, jest to znak, że ktoś odkryje nasze złe strony lub też osoba ta nie docenia naszych zalet.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.