Sennik Znaczenie snu Stopy/nogi/obuwie

Stopy ogólnie oznaczają swobodną wędrówkę, zdążanie życiową ścieżką i rozwijanie się wewnętrzne.

Jeśli śni nam się, że trudno jest nam chodzić, oznacza to, że z powodu stresu albo jakichś innych problemów nie mamy siły lub motywacji zdążać dalej w naszej życiowej wędrówce, lecz zatrzymaliśmy się w miejscu.

Bose stopy oznaczają, że czujemy się bezradni i poszukujemy jakiegoś stałego punktu, na którym moglibyśmy się oprzeć.

Gdy śni nam się, że tracimy stopy, jest to znak, że na jawie przeżyliśmy jakieś szczególnie trudne wydarzenie, z którym do tej pory się nie uporaliśmy.

Ślady stóp pojawiające się w naszym śnie to znak, że na jawie jakaś ważna okazja przeszła nam koło nosa. Może to też być symbol osoby, która w jakiś sposób nas zawiodła lub opuściła.

Gdy we śnie całujemy lub myjemy czyjeś stopy, jest to znak, że czujemy wobec tego kogoś wielki respekt, a nawet korzymy się przed nim.

Buty są symbolem naszej tożsamości.

Gdy śni nam się, że przymierzamy nowe buty albo w jakiś sposób nietypowe, jest to znak, że trudno jest nam przywyknąć do zmian, jakie zaszły lub właśnie zachodzą w naszym życiu.

Freud wskazywał na erotyczne znaczenie stóp pojawiających się we śnie i uważał, że jeśli kobiecie śni się, że nie może chodzić, jest to znak, że na jawie pragnie zostać złapana i usidlona przez jakiegoś mężczyznę, który ją pociąga.

Jung uważał, że spacerowanie we śnie jest symbolem poszukiwania w życiu ścieżki, jaką śniący mógłby podążać, by osiągnąć spełnienie. Problemy z chodzeniem utożsamiał zaś z brakiem zainteresowania śniącego odkrywaniem tajników swej jaźni.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.