Sennik Znaczenie snu Stłuczone szkło

Gdy śni nam się raniące nas stłuczone szkło, jest to znak, że na jawie czyjeś słowa lub jakaś sytuacja sprawiły nam ból i do tej pory się z tym nie uporaliśmy emocjonalnie.

Kiedy śnimy o jedzeniu tłuczonego szkła, może to oznaczać, że tłumimy swoje prawdziwe uczucia i nie chcemy pokazać po sobie cierpienia, ale to tylko powoduje, że nie możemy go w pełni przeżyć i przez to nasze rany nie mogą się zabliźnić.

Jeśli we śnie chodzimy po stłuczonym szkle i sprawia to nam ból oraz powoduje krwawienie, jest to znak, że na jawie przeżywamy jakąś bardzo bolesną dla nas i wywołującą w nas wewnętrzny zamęt sytuację.

Gdy śnimy o rozbijaniu szkła, jest to znak, iż pragniemy spokoju i większej otwartości na ludzi i zamierzamy poczynić takie zmiany w naszym życiu.

Freud uważał, że przypadkowe stłuczenie jakiegoś przedmiotu świadczy o obecności w osobie śniącej jakiegoś ukrytego pragnienia, o którym z nikim nie rozmawia, ale nosi się z zamiarem spełnienia go.

Jung nie odnosił się do motywu tłuczenia szkła, ale do szklanego pojemnika, który uważał za sygnał, iż śniący czuje potrzebę wzniesienia się na wyższe poziomy samoświadomości.

5 komentarzy

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.