Sennik Znaczenie snu Spadanie

Jeśli śni nam się, że spadamy, oznacza to najprawdopodobniej, że na jawie boimy się, iż stracimy kontrolę nad swoim życiem albo przynajmniej nad jedną jego sferą. Może to także zapowiadać ważne zmiany w naszym życiu, które jednak będą wiązały się z poczuciem naszej bezradności i bezsilności oraz wrażeniem, że wszystko w naszym życiu dzieje się niezależnie od nas.

Gdy śnimy, że spadamy z dużej wysokości, jest to znak, iż nasi bliscy mają wobec nas bardzo wygórowane wymagania, którym nie jesteśmy w stanie sprostać. Może to także oznaczać, iż to nasze oczekiwania względem siebie są zbyt duże i za wysoko stawiamy sobie poprzeczkę, byśmy mogli jej sięgnąć.

Jeśli spadamy do wody, jest to znak, że na jawie dajemy się ogarnąć naszym uczuciom lub popędom.

Gdy spadamy na ziemię, oznacza to, iż chcielibyśmy znaleźć sobie jakiś stały punkt oparcia.

Kiedy śni nam się, że spadamy bez końca, oznacza to, że na jawie czujemy się strasznie bezradni wobec tego, co dokonuje się w naszym życiu i powoduje to w nas narastającą frustrację oraz zdenerwowanie.

Freud w snach o spadaniu dopatrywał się nawiązań seksualnych. Uważał, że gdy motyw ten pojawia się we śnie kobiety, oznacza to, iż pragnie ona ulec odczuwanej na jawie pokusie, ale boi się, że otoczenie uzna ją za kobietę lekkich obyczajów.

Jung spadanie odbierał jako zapowiedź zbliżających się zmian na lepsze albo oznakę, że śniący utracił pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.