Sennik Znaczenie snu Rzeka

Motyw ten we śnie oznacza bieg naszego życia, a woda rzeczna to świadome i nieświadome sfery naszej jaźni. Może symbolizować, że na jawie zdobywamy większą niezależność i dojrzewamy emocjonalnie.

Jeśli śni nam się płynąca spokojnie rzeka, jest to znak, że stopniowo i powoli dojrzewamy pod względem emocjonalnym.

Gdy śni nam się rzeka wartka i szybko płynąca, oznacza to, że jesteśmy zmęczeni pędem swojego życia i potrzebujemy zwolnić jego tempo.

Kiedy śnimy o przeprawianiu się przez rzekę, jest to znak, że na jawie stoimy przed jakimiś trudnymi zadaniami, które musimy wykonać lub problemami, którym musimy stawić czoła, by móc dalej zmierzać do naszego celu. W dodatku, gdy rzeka ta jest duża, duże będą nasze wyzwania, a  jeśli mała, to i one nie powinny być wielkie.

Freud wszelką wodę pojawiającą się we śnie utożsamiał z powrotem do życia płodowego i czasów wczesnego, nieświadomego dzieciństwa. Wodę związaną z zagrożeniem dla śniącego utożsamiał zaś z problemem moczenia się trapiącym śniącego lub jakimiś obawami dotyczącymi seksualnej sfery jego życia.

Jung wodę przypisywał do żeńskiego pierwiastka i nieświadomości oraz wszystkiego, co tajemnicze. Zbiorniki wodne odbierał jako symbole nieświadomości zbiorowej, zaś zagrożenie związane z wodą pojawiające się we śnie mężczyzny – jako wyraz jego obawy związanej z kobietami i nawiązywaniem z nimi bliższych kontaktów.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.