Sennik Znaczenie snu Policjanci/Policja

Gdy motyw taki pojawia się w naszym śnie, najczęściej może to oznaczać, iż istnieje nad nami jakaś władza, której musimy się podporządkowywać, zaś to, jaki stosunek do policji mamy we śnie, symbolizuje, jak odnosimy się do owej władzy na jawie.

Jeśli śni nam się, że zostajemy złapani przez policję, oznacza to, że mamy poczucie winy z jakiegoś powodu.

Gdy we śnie zachowujemy się dobrze wobec policji, jest to znak, że mamy respekt wobec istniejącej władzy i jesteśmy skłonni z nią współpracować.

Jeśli nie chcemy poddać się aresztowaniu i buntujemy się przeciwko policjantom, oznacza to, że chcielibyśmy odzyskać nad sobą kontrolę i uzyskać większą niezależność od władzy, jaką ktoś nad nami sprawuje.

Freud uważał, że jeśli komuś śni się, że popełnia jakieś przestępstwo, jest to metafora jego pragnień, które w sobie skrywa i nie chce się sam przed sobą przyznać do ich posiadania.

Jung twierdził, że sny o przestępstwach sygnalizują istnienie mrocznej strony osobowości śniącego, zaś policjanta pojawiającego się we śnie kobiety utożsamiał z męskim pierwiastkiem życiowym, będącym symbolem racjonalnego, analitycznego myślenia, a także osądzania ludzkich czynów.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.