Sennik Znaczenie snu Plaża/Ocean

Jeśli śnią nam się wakacje nad oceanem czy morzem, jest to zapowiedź szans, jakie już wkrótce się przed nami pojawią.

Gdy śni nam się, że toniemy, jest to znak, że nasz wysiłek w końcu zostanie wynagrodzony sukcesem, na który długo i ciężko pracowaliśmy.

Czysta, przejrzysta woda to zapowiedź wydajnej i kreatywnej pracy, co wpłynie na tempo naszego rozwoju w jakiejś dziedzinie. Może to też symbolizować naszą wysoką samoocenę.

Woda brudna lub mętna to zapowiedź problemów w realnym życiu.

Kiedy śnimy, że wpadamy do wody, może to zapowiadać jakieś zmiany w naszym życiu, których nie zdołamy przewidzieć.

Strach przed wodą może być sygnałem, że jesteśmy niestabilni emocjonalnie lub też obawiamy się dowiedzieć czegoś o sobie, bo nie wiemy, czy uda nam się tę prawdę w pełni zaakceptować.

Piasek znikający pod wodą to symbol tego, co znamy, zaś ocean to wielka sfera naszej nieświadomości.

Spokojny ocean jest dla nas znakiem, że powinniśmy zacząć zgłębiać tajniki swojej jaźni.

Wzburzony ocean to znak, że nasz umysł kryje tajemnice, których dla własnego dobra nie powinniśmy zgłębiać, bo może nam być trudno je zaakceptować.

Freud wszelką wodę utożsamiał z szokiem poporodowym i nawiązaniami do czasów najwcześniejszego dzieciństwa, zaś zagrożenia związane z wodą przypisywał problemowi nocnego moczenia się oraz problemom z kobietami, jakie może mieć śniący mężczyzna.

Jung wodę uważał za wszystko, co żeńskie i nieuświadomione, zaś rozległe zbiorniki wodne – za symbol nieświadomości zbiorowej. Lęk przed wodą pojawiający się we śnie mężczyzny tłumaczył zaś jako lęk przed kobietami albo problemy w nawiązywaniu z nimi bliższych relacji.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.