Sennik Znaczenie snu Oczy

Najczęściej oczy jako symbol senny wskazują na to, jak postrzegamy poszczególne kwestie w naszym życiu. I tak na przykład, jeśli śnią nam się oczy niewidzące, jest to znak, że w zły sposób postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość i nie wyciągamy na  jej temat takich wniosków, jak powinniśmy.

Duże, patrzące na nas oczy to znak, byśmy zachowali większą czujność i baczniej obserwowali wszystko, co się wokół nas dzieje.

Gdy śni nam się wiele par oczu, które patrzą na nas, jest to znak, iż na jawie czujemy, iż otoczenie patrzy nam na ręce i potępia nasze poczynania.

Jeśli śnimy, że doznajemy urazu oczu, może być to znak, że jest w naszym życiu taka sfera, o której zapomnieliśmy, ale która jest przyczyną naszego cierpienia i ilekroć przypominamy sobie o tym drażliwym temacie, wszystko to do nas wraca.

Freud utożsamiał oczy z kompleksem Edypa, czyli uważał, że mogą one świadczyć o zainteresowaniu mężczyzny własną matką. Oślepienie utożsamiał natomiast z zabiegiem kastracji.

Jung motyw ślepoty i ślepca interpretował jako oznakę wielkiej duchowej mądrości, ale wskazywał też na takie jego możliwe znaczenia, jak ofiara jako przebłaganie za grzechy lub kara za winę.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.