Sennik Znaczenie snu Nagość w miejscu publicznym

Jeśli symbol ten pojawia się w naszym śnie, najprawdopodobniej oznacza to, że czujemy się niepewnie w nowej sytuacji, w jakiej przyszło nam się odnaleźć i jest to najmocniej związane  z nowymi obowiązkami, jakie będziemy musieli na siebie powziąć, ale nie jesteśmy pewni, czy uda nam się im sprostać.

Kiedy śnimy, że jesteśmy nago w miejscu publicznym i otoczenie okazuje nam swoją dezaprobatę, jest to znak, że na jawie nadmiernie zwracamy na siebie powszechną uwagę mimo naszej woli i nie jest nam z tym dobrze.

Jeśli ludzie są na nas oburzeni lub źli, może to być znak, że w rzeczywistym życiu wyrządziliśmy komuś krzywdę lub też powiedzieliśmy coś niestosownego, co komuś bardzo się nie spodobało.

Gdy śni nam się, że nikt nie zwraca uwagi na naszą nagość, oznacza to, iż zupełnie niepotrzebnie przejmujemy się swoim zachowaniem w rzeczywistym życiu, bo i tak nikt nie zwraca na to uwagi.

Jeśli we śnie jesteśmy nadzy i dobrze się z tym czujemy, oznacza to, iż jesteśmy gotowi na zaprowadzenie ważnych zmian w swoim życiu. Może to także symbolizować, iż w pełni siebie akceptujemy i nie mamy do siebie żadnych zastrzeżeń, co jest naszą wielką siłą.

Freud uważał, że jeśli motyw taki pojawia się we śnie, to oznacza to, iż osoba śniąca znalazła  w sobie odwagę, by obnażyć się przed ludźmi ze swymi prawdziwymi poglądami czy myślami. Uważał też, że może to świadczyć o tym, iż śniący chce przeciwstawić się uznawanym zasadom i konwenansom i mieć większą swobodę, którą kanony te ograniczają.

Jung twierdził, że nagość we śnie oznacza, iż osoba śniąca dowiedziała się na swój temat więcej, niż społeczeństwo jest w stanie zaakceptować.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.