Sennik Znaczenie snu Matka

Ogółem symbol ten gdy pojawia się w naszym śnie, oznacza, że nasza sytuacja na jawie jest daleka od komfortu i pragniemy poczuć się bezpieczniej.

Kiedy rozmawiamy z matką we śnie, jest to zapowiedź pomyślnych wydarzeń, jakie będą miały miejsce w naszym życiu w niedalekiej przyszłości. Możliwe też, że wkrótce dowiemy się jakichś pomyślnych dla nas wiadomości, które sprawią, że w naszym życiu zapanuje radość, przynajmniej na jakiś czas.

Gdy śni nam się milcząca matka, jest to znak, że na jawie nasza sytuacja jest bardzo trudna i wymaga od nas zdecydowanych, ale i przemyślanych działań.

Motyw śmierci matki zapowiada nadejście jakiegoś ważnego dla nas okresu w życiu.

Jeśli śni nam się, że utrzymujemy z matką kontakty intymne, jest to znak, że człowiek, jakim na jawie pozostajemy w związku, posiada jakąś ważną cechę, którą posiada czy posiadała nasza rodzicielka i nie jest to dla nas szczególnie komfortowa sytuacja.

Freud sny o rodzicach postrzegał jako oznakę tego, że osoba śniąca w jednym ze swych rodziców upatruje rywala jeśli chodzi o uczucia drugiego rodzica. Wskazywał też na kompleksy, jakie śniący mógł żywić względem któregoś z rodziców i które od czasu do czasu dają o sobie znać.

Jung matkę we śnie utożsamiał z wszystkim, co kobiece, a także nieświadomą częścią ludzkiego umysłu, która, gdy zostanie odkryta, przynajmniej w jakimś stopniu, pomoże śniącemu odkryć prawdę na temat samego siebie i znacząco podniesie jakość jego życia.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.