Sennik Znaczenie snu Latanie

Gdy śni nam się, że latamy i czujemy się szczęśliwi, jest to znak, że na jawie jesteśmy dumni z tego, że udało nam się odnieść jakiś sukces. Może to też oznaczać, iż jesteśmy znudzeni swoim życiem i przydałoby się nam jakieś urozmaicenie.

Kiedy podczas lotu nie czujemy się dobrze – boimy się, czujemy się niepewnie czy towarzyszy nam poczucie klęski, jest to znak, że na jawie coś obciąża nas na tyle, że stoimy w miejscu i nie jesteśmy w stanie dalej rozwijać się wewnętrznie.

Jeśli śni nam się, że uciekamy w przestrzeń powietrzną przed jakimś grożącym nam niebezpieczeństwem, oznacza to, że pragniemy odciąć się od jakiegoś problemu albo od rzeczywistości, która nie spełnia naszych oczekiwań, a jedynie napełnia nas złymi emocjami.

Jeżeli we śnie mamy skrzydła i latamy dzięki nim, jest to znak, że uda nam się osiągnąć coś, na czym aktualnie najbardziej nam zależy.

Gdy śnimy o lataniu z ptakami, może to być zapowiedź czekającego nas spotkania z osobami innych narodowości.

Freud w snach o lataniu dopatrywał się odniesień do czasów dziecinnych zabaw, jednak uważał też, że mają one zabarwienie erotyczne i mogą oznaczać ukryte pożądanie.

Jung uważał, że latanie we śnie oznacza uwolnienie się przez osobę śniącą od jakichś ograniczeń, które do tej pory skutecznie ją krępowały i nie pozwalały jej zaprowadzić w jej życiu porządku.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.