Sennik Znaczenie snu Książka

Książka pojawiająca się w naszym śnie może oznaczać wiedzę, jaką powiniśmy posiąść na swój własny temat, bo jak na razie znajduje się ona tylko w naszej podświadomości. Może też być metaforą całego naszego życia i zawierać najważniejsze wydarzenia oraz nasze czyny.

Książka stara i zniszczona to metafora tego, co już minęło i co ostatecznie powinniśmy za sobą zostawić. Zaś nowa książka, w dobrym stanie, to wszystko nowe, co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Przy tym jeśli jest bogato zdobiona, zapowiada pozytywne wydarzenia, jakie wkrótce mają zagościć w naszym życiu.

Gdy śni nam się, że znajdujemy ukryte gdzieś książki, jest to znak, że szukamy mądrości lub oświecenia, ale nie możemy tego znaleźć. Może to być też symbol tajemnic, jakie posiadamy my lub osoby z naszego najbliższego otoczenia.

Kiedy we śnie czytamy książkę, jest to znak, że chcemy posiąść jakąś wiedzę, która skrywa się w nieświadomej sferze naszego umysłu.

Gdy zamykamy i odkładamy książkę, oznacza to, że na jawie dobiega kresu jakiś rozdział naszego życia, nie chcemy przyjąć do wiadomości jakiegoś faktu lub też czujemy obawy przed tym, że dowiemy się jakiejś informacji na swój temat.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.