Sennik Znaczenie snu Krew

Jeśli śni nam się, że krwawimy z powodu jakiejś poważnej rany, na przykład utraty kończyny, jest to znak, że nie zwracamy uwagi na jakieś ważne elementy naszej psychiki, lecz spychamy je na dalszy plan.

Zagojone rany, które znowu zaczynają krwawić, to znak, że nadal nie uporaliśmy się z jakimś wydarzeniem z przeszłości, które było dla nas bolesne i stale to rozpamiętujemy.

Krwawiąca rana może oznaczać, że na jawie nie mamy energii z powodu jakiejś złej dla nas sytuacji albo zachowania kogoś, kto ją nam odbiera w metaforycznym sensie.

Gdy śnimy, że mocno krwawimy, może to oznaczać, że obawiamy się, że stracimy czyjeś uczucie i obawa ta jest w nas na tyle silna, że na co dzień staramy się zepchnąć ją w głąb swojej podświadomości.

Kiedy śni nam się, że zadajemy komuś ranę albo dokonujemy zbrodni, jest to znak, iż w naszym wnętrzu znajduje się potężna agresja i nasza podświadomość ostrzega nas w ten sposób, byśmy ją w sobie pohamowali i nie pozwolili jej wydostać się na zewnątrz.

Freud krew i rany utożsamiał z urazem poporodowym, który jest właściwy każdemu człowiekowi.

Jung uważał krew za źródło życia, a także miłości i duchowości. Twierdził, że sny o jej utracie mogą symbolizować osłabienie emocjonalne, z którym zmaga się osoba śniąca.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.