Sennik Znaczenie snu Kał

Symbol ten zazwczaj jest kojarzony z pieniędzmi, a nawet czasami bywa z nimi używany wymiennie jako symbol jeśli chodzi o interpretację snów. Ogólnie przyjmuje się, że sny zawierające ten symbol nawiazują do chciwości lub skąpstwa osoby śniącej lub jej otoczenia. Jeśli na przykład śnimy o zaparciu albo niemożności wydalenia kału z innego powodu, jest to znak, że na jawie nie chcemy na coś wydawać pieniędzy.

Gdy śnimy o bawieniu się kałem czy jego zbieraniu, jest to znak, iż marzy nam się wielkie bogactwo, gdyż na jawie brakuje nam pieniędzy i stale musimy się ograniczać w wydatkach. Motyw ten może też oznaczać, że marzymy o władzy i prestiżu, jednak i to nawiązuje do pieniędzy, a raczej wielkiej chęci ich posiadania.

Freud uważał, że sny o wydalaniu kału można utożsamiać z kastracją. Nie oznacza to jednak, że osoba śniąca została bądź zostanie wykastrowana, bo ma to bardziej symboliczne znaczenie. Uważał on, że jakaś strata z dzieciństwa spowodowała, iż osoba śniąca nie jest w stanie nawiązywać normalnych kontaktów seksualnych. Może to być na przykład wina wychowywania jej w nadmiernej surowości obyczajowej, za co winą należy obarczyć jej opiekunów. Ponadto motyw ten może oznaczać brak miłości w naszym życiu lub nadmierne wydawanie pieniędzy na rzecz innych, nadmierną hojność.

1 sen

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.