Sennik Znaczenie snu Dziecko

Sny o dziecku zwykle tłumaczymy sobie w ten sposób, że tęsknimy za czasmim dzieciństwa. Nie zawsze oznacza to jednak, że chcielibyśmy znowu być dziećmi, ale tęsknimy za mniej skomplikowanym życiem i chcielibyśmy znów móc cieszyć się beztroską. Może to też być znak, iż na jawie wiemy, że nie spełniliśmy jakichś swoich marzeń z przeszłości i chcielibyśmy to zrobić na tyle, że pragnienie to nie daje nam spokoju.

Bez względu na to, jakie dziecko pojawi się w naszym śnie, znane nam czy nie, czy też nasze własne, powinniśmy odbierać je jako wyobrażenie dziecinnej strony naszej osobowości. Jeśli zatem śni nam się, że dziecko domaga się czułości, to najprawdopodobniej właśnie tego brakuje nam na jawie.

Gdy śni nam się grupa dzieci, które są hałaśliwe i niespokojne, jest to znak, że na jawie nie umiemy poradzić sobie ze swoim otoczeniem i jesteśmy wobec niego całkowicie bezradni.

Dzieci w snach mogą też wyobrażać nasze nieodpowiednie z naszego punktu widzenia potrzeby czy pragnienia, które spychamy w głąb podświadomości. Pragnienia te  mogą być naiwne i dziecinne, lub też nasza podświadomość ostrzega nas w ten sposób, że w jakiejś sprawie działamy nazbyt beztrosko i zachowujemy się nieodpowiedzialnie, jak dzieci.

I wreszcie, dziecko we śnie może, jako dobry omen, zapowiadać szczęśliwe, harmonijne życie w rodzinie, sukces zawodowy lub zdobycie czegoś dla nas cennego.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.