Sennik Znaczenie snu Drzewo

Drzewo we śnie jest symbolem ludzkiego życia. Obrazuje wszystkie powiązania między poszczególnymi poziomami naszej osobowości, a także ducha, natury i świata pozazmysłowego. Drzewo może też oznaczać nas samych. Jeśli więc śni nam się drzewo w złym stanie – nietypowo małe, z połamanymi gałęziami lub chore, może to wskazywać na zły stan naszego zdrowia, a jeśli nic nam nie dolega, to najprawdopodobniej podświadomość poprzez ten znak daje nam do zrozumienia, że w naszym otoczeniu są osoby, które uważamy za życzliwie do nas nastawione, lecz one mają względem nas złe intencje i dlatego musimy się mieć przed nimi na baczności.

Kwitnące drzewo zapowiada rychłą radość i zadowolenie, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze życie uczuciowe bądź małżeńskie.

Drzewo owocujące to znak, iż już wkrótce uda nam się rozwiązać jakiś ważny problem, który polegał na tym, że czegoś nie byliśmy w stanie pojąć. Teraz w pełni to zrozumiemy i poczujemy z tego powodu znaczną ulgę oraz radość. Może to również być zapowiedź poprawienia się naszej sytuacji finansowej.

Jeśli śni nam się, że zgubiliśmy się w lesie, może to wskazywać, iż na jawie mamy sporo problemów i lawirujemy między nimi, zaś to, czy udaje nam się znaleźć drogę wyjścia, czy nie, zapowiada, czy uda nam się pokonać owe trudności. Kiedy śnimy, że długo błąkamy się i nie przynosi to żadnych skutków, może to być ostrzeżenie, iż na jawie nie jesteśmy szczególnie zaradni i możemy mieć z tego powodu problemy.

Gdy w śnie wspinamy się na drzewo, jest to odniesienie do naszej drogi życiowej i to, jak przebiega wspinaczka, oznacza, czy łatwo nam będzie wieść życie według zamierzonego planu.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.