Sennik Znaczenie snu Droga

Symbol ten w naszym śnie zazwyczaj oznacza to, co na jawie – drogę, ale wiodącą przez naszą podświadomość. Drogę tę budujemy sami i wiedzie ona do naszej przyszłosci, czasem nawet bardzo odległej.

Jeśli śni nam się droga kręta bądź wiodąca przez nierówny teren czy góry, jest to alegoria trudności, jakie pojawią się przed nami na naszej drodze do upragnionego sukcesu.

Droga wiodąca przez las to symbol uwolnienia się od wewnętrznych kompleksów, które zwykle wyobrażają pojawiające się na niej przeszkody, czyli czyhający w lesie bandyci, dzikie zwierzęta, które mogą nam zagrażać, i inne. Mogą to być również symbole ludzi, którzy mogą zagrozić naszemu szczęściu bądź sukcesowi zawodowemu. Warto zwrócić na te postaci uwagę, ponieważ mogą mieć cechy rzeczywistych osób i wówczas będziemy w stanie odpowiedzieć na pytanie, kto na jawie najbardziej nam zagraża.

Przeszkody stojące na drodze do sukcesu oznaczają też drogi niewygodne i wąskie ścieżki.

Gdy śni nam się, że jedziemy lub zdążamy drogą, po której możemy poruszać się tylko w jednym kierunku, jest to znak od naszej podświadomości, że powinniśmy uwolnić się od przeszłości i skupić się na tym, by zmierzać w przyszłość. Jeśli zaś we śnie jedziemy lub idziemy w kierunku odwrotnym i nic nie staje nam na przeszkodzie, jest to znak, że jesteśmy mocno przywiązani do przeszłości i nie jesteśmy w stanie zamknąć za sobą tego rozdziału, bo stale o nim myślimy.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.