Sennik Znaczenie snu Dom z dzieciństwa

Dom z dzieciństwa na jawie jest symbolem wszystkiego, co dobre i bezpieczne, gdyż właśnie z takim porządkiem, ładem i bezpieczeństwem wszystkim nam się na ogół kojarzy. We śnie zazwyczaj jest metaforą nas samych, rzadziej nawiązuje do okresu naszego dzieciństwa, który spędziliśmy właśnie w tym domu. Sen taki prawie na pewno odnosi się do naszej obecnej sytuacji. Być może mamy jakiś problem, z którym nie możemy sobie poradzić i pomocne może okazać się cofnięcie się do czasów dzieciństwa i tam znalezienie odpowiedzi na dręczące nas na jawie pytanie.

Freud uważał, że najważniejsze jest, by osoba śniąca o domu z dzieciństwa odkryła, do jakiego konkretnego wspomnienia z okresu dzieciństwa nawiązuje jej sen. Twierdził także, iż fakt, że komuś śni się właśnie ten motyw, jest dowodem na to, iż osoba ta nie jest zadowolona ze swej sytuacji na jawie – dręczą ją jakieś obawy, przeżywa jakieś problemy bądź jest sfrustrowana z jakiegoś powodu.

Jung dom uważał za metaforę ludzkiej duszy, a sen o domu z dzieciństwa utożsamiał z emocjonalnym powrotem do tego, co związane z okresem dzieciństwa – tradycjami, zwyczajami, przeszłością czy rodzicami.

1 sen

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.