Sennik Znaczenie snu chłopak/dziewczyna, mąż/żona

Jeśli jesteśmy w związku i śni nam się jakiś motyw z tym związany, zwykle jest to jedynie odzwierciedlenie sytuacji, jaka na jawie rzeczywiście w nim panuje, choć czasem może też obnażać problemy, jakie znajdują się tylko w naszej podświadomości, zaś na płaszczyźnie naszych wzjemnych relacji nigdy nie poruszamy tego tematu, tak jakby nie istniał. Można to interpretować także jako sposób, w jaki samych siebie postrzegamy w tym związku, zatem interpretując to, możemy wiele się o sobie dowiedzieć czy też odkryć, co tak naprawdę czujemy.

Kiedy śni nam się, że jesteśmy szczęśliwi w związku, oznacza to, iż właśnie tak jest na jawie. Jeśli zaś we śnie coś staje między nami, tak, że na przykład partner nie poświęca nam swojej uwagi, bo skupia ją na owej przeszkodzie, może to oznaczać, iż czujemy się niepewnie, ponieważ obawiamy się, że partner pochopnie nas ocenia w jakiejś kwestii. Może to też oznaczać obawę, iż nasz związek niedługo dobiegnie końca z powodu jakichś złych dla nas okoliczności, a my nie będziemy mogli w żaden sposób się przed tym uchronić.

Jak łatwo się domyślić, jeśli nie jesteśmy na jawie w żadnym związku, lecz śni nam się, że tak jest i jesteśmy w tym szczęśliwi, jest to znak, iż na jawie brakuje nam bliskości drugiej osoby. Choć od czasu do czasu czujemy się samotni, potrzebujemy, by ktoś nas przytulił i i byśmy poczuli się dzięki temu pewnie i bezpiecznie.

Freud uważał, że sny na ten temat należy tłumaczyć odwrotnie, zatem według niego sen o szczęśliwym związku oznacza poczucie niespełnienia w istniejącej relacji, zaś śnienie o zdradzie partnera oznacza, że o zdradzie marzy na jawie osoba śniąca.

Jung natomiast wskazywał jedynie na męską i żeńską energią związaną z tym motywem, zwłaszcza jeśli w snach pojawiał się motyw intymnych kontaktów.

1 sen

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.