Sennik Znaczenie snu Bycie rannym

Jeśli śni nam się, że któraś z części naszego ciała uległa zranieniu, najczęściej jest to nawiązanie do jakichś silnych emocji, które kryją się głęboko w naszej podświadomości, ale mimo tego, iż są tak głęboko ukryte, ich potęga powoduje, że dają o sobie znać. Tak więc jeśli śni nam się, że jesteśmy ranni, to najprawdopodobniej w rzeczywistości przeżyliśmy lub właśnie przeżywamy jakiś silny ból emocjonalny będący wynikiem jakiegoś niezwykle przykrego dla nas wydarzenia, z którym nie możemy sobie poradzić. Jeśli we śnie zamiast ran widzimy blizny, to jest to symbol wydarzenia, które miało miejsce w przeszłości, ale nadal mocno odczuwamy związane z nim emocje i nie przeszliśmy nad tym do porządku dziennego.

Kiedy śnimy o ranach w postaci utraty jakiejś części ciała, na przykład kończyny, jest to znak, że do tej pory bagatelizowaliśmy jakieś ważne aspekty naszej podświadomości bądź psychiki, jednak nie jest to dobre i nie do końca nam się udaje właśnie dlatego, że doskonale o tym wiemy.

Gdy śnią nam się rany, które już do pewnego stopnia się zagoiły, ale teraz znowu zaczynają krwawić, jest to symbol naszych wspomnień bądź nawiązań do czegoś, co kiedyś było dla nas ciężkim przeżyciem i sprawiło nam wielki ból.

Rana, która krwawi, to najprawdopodobniej ostrzeżenie, że na jawie ktoś lub coś odbiera nam energię do życia, być może jakiś energetyczny wampir „wysysa” nam krew, przez co brakuje nam chęci i sił do podejmowania codziennych wyzwań.

Freud rany we śnie przypisywał do urazu poporodowego, który jest problemem każdego człowieka, jednak niektórzy nie są w stanie zepchnąć go w głąb podświadomości i dlatego pojawiają sie czasem w snach.

Jung krwawiące rany interpretował jako wyczerpywanie się emocjonalnych zasobów na skutek rozczarowania, na przykład związkiem z jakąś osobą, lub złej sytuacji w życiu uczuciowym osoby śniącej.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.