Sennik Znaczenie snu Broń

Tak samo jak na jawie broń jest nieodłącznie związana z agresją, tak samo jest też w naszych snach, zatem jeśli śni nam się jakiś przedmiot mogący pełnić rolę broni, oznacza to, że albo żywimy wobec kogoś czy nawet samych siebie negatywne emocje przejawiające się w agresji, albo podświadomie żywimy obawę, że spotka nas coś złego ze strony osób z naszego otoczenia.

Kiedy śni nam się, że ktoś grozi nam albo atakuje nas z użyciem broni, jest to znak, iż podświadomie żywimy obawę, że jakaś osoba, która jest dla nas ważna, zawiedzie nasze zaufanie albo w inny sposób nam zaszkodzi, za co będziemy musieli drogo zapłacić.

Jeśli to my komuś grozimy lub atakujemy go, musimy zwrócić uwagę na to, kto to jest, bowiem najprawdopodobniej ma to związek z tym, co na jawie wywołuje w nas agresję, choć niekoniecznie właśnie ta osoba musi być powodem naszych złych emocji.

Śniąca nam się broń palna symbolizuje siłę i brutalność ze strony jakiegoś mężczyzny.

Gdy we śnie szukamy ukrytego gdzieś pistoletu, ale z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie go znaleźć, jest to znak, że na jawie nie do końca radzimy sobie z własnym życiem i są sytuacje, w których tracimy nad nim kontrolę na rzecz kogoś, kto bierze nasze sprawy w swoje ręce.

Nóż zaś oznacza, że na jawie ktoś nam wyrządził jakąś krzywdę i do tej pory o tym nie zapomnieliśmy – jest to nasza rana emocjonalna, która już dawno powinna się zabliźnić, ale mamy z tym problem i być może nie nastąpi to nigdy.

Dowolnego rodzaju materiały wybuchowe symbolizują napięcie, jakie przeżywamy i które chcemy w sobie stłumić. Jednak sen ten oznacza, że nie uda nam się tego zrobić i już niebawem wydarzy się coś, co sprawi, że nasze negatywne emocje wybuchną z całą siłą.

Freud broń jako motyw senny utożsamiał z problemami seksualnymi i sny o nich uważał za znak tego, iż osoba śniąca nie czuje się bezpiecznie w kontaktach z bliską sobie osobą.

Jung zaś uważał, że bron pojawiająca się w snach oznacza próbę odkrycia przez osobę śniącą jakiejś ważniej dla niej prawdy, którą kryje jej podświadomość, jednak z jakiegoś powodu chce ona lub musi do niej dotrzeć.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.