Sennik Znaczenie snu Auto

W przypadku snu o aucie przy jego interpretacji trzeba wziąć pod uwagę wiele okoliczności, w jakich symbol ten pojawia się w naszym śnie. Przede wszystkim liczy się sam wygląd samochodu, jego kolor i kształt, choć marka jest tu już sprawą drugorzędną i liczy się raczej tylko to, czy samochód wygląda na kosztowny, czyli na przykład czy jest nowy, czy też stary, tani i zdezelowany. Ważne są sytuacje, w jakich motyw ów się pojawia i warto wziąć pod uwagę nawet rzeczy, które wydają nam się mało ważnymi detalami, ponieważ one również mogą mieć niebagatelne znaczenie.

Zazwyczaj śni nam się, że znajdujemy się za kierownicą samochodu i tu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wspomniany wyżej stan. Musimy także zaobserwować, czy jedziemy sami, czy może w towarzystwie, a jeśli tak, to czyim  – kogoś obcego czy też nam znanego. Istotne są także detale typu, czy prowadzimy pojazd bezpiecznie, czy też brawurowo, łamiąc po drodze przepisy, być może uciekając przed policją. Również kupno samochodu oraz wypadek – ujrzenie go albo uczestniczenie w nim, są motywami często pojawiającymi się w naszych snach i wiele mogą nam o nas samych powiedzieć.

Ogółem przyjmuje się, że samochód symbolizuje ego śniącej osoby. Zatem to, w jakim jest on stanie, może oznaczać, jaki jest nasz stan psychiczny, a to, jak przebiega jazda, wskazuje, jak układa się nasze życie, głównie jeśli chodzi o emocje i stany psychiczne. Sny z wieloma samochodami mogą ostrzegać nas przed jakimiś problemami, które mogą nas czekać już w niedalekiej przyszłości. Ważne są również uczucia i emocje, jakich doznajemy podczas jazdy samochodem, jeśli bowiem boimy się i na przykład czujemy się niepewnie, to najprawdopodobniej podświadomie właśnie tak czujemy się także na jawie.

Jak już było wspomniane, samochód ogółem symbolizuje nasze ego, zatem nietrudno domyślić się, że jeśli jest on stary, zniszczony i w ogólnie złym stanie, to oznacza to, iż mamy wiele kompleksów i postrzegamy siebie jako osoby mało inteligentne i wartościowe, nieatrakcyjne i gorsze na tle innych. Samochód nowy, lśniący i zadbany oznacza, że zależy nam na czymś i nie zamierzamy odpuścić, nim tego nie osiągniemy, bez względu na to, jak wiele wysiłku i poświęceń, być może cudzym kosztem, będzie to od nas wymagało

Kiedy śni nam się, że znajdujemy się za kierownicą samochodu, ale ktoś udziela nam wskazówek, jak mamy go prowadzić, jest to znak, iż na jawie czujemy się niepewni w swej sytuacji i by oddalić od siebie odpowiedzialność za swoje czyny, chcemy, by to ktoś inny, nie my, kontrolował nasze życie. Może to także oznaczać, iż zwyczajnie chcemy oddać się komuś w dominację, na przykład ukochanej osobie.

Jeśli we śnie widzimy samochód, którego koła kręcą się mimo iż stoi on w miejscu, jest to symbol naszej bezsilności lub marazmu, w jakim się znajdujemy i nie potrafimy się z niego wydobyć, bo nie mamy na to siły.

Gdy śnimy, że nie możemy zapanować nad pojazdem, jest to znak, iż na jawie mamy jakieś obawy co do naszego życia bądź stresujemy się mającym niedługo nastąpić wydarzeniem. Symbol ten pojawia się zwłaszcza wtedy, gdy stoimy w obliczu ważnych dla nas, przełomowych wydarzeń, które pociągają za sobą jakieś zmiany, ale wszystko to jest od nas niezależne i musimy się temu biernie poddać, czy nam się to podoba, czy nie.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.