Sennik Znaczenie snu Alkohol

Alkohol zdecydowanie można zaliczyć do dość często pojawiających się w naszych snach symboli sennych. Wynika to z tego, iż jest on zwykle nieodłącznym elementem naszego życia – służy nam do celebrowania ważnych uroczystości, występuje praktycznie we wszystkich najważniejszych momentach życia, ale też kojarzy się z problemami, zarówno w tym wymiarze, że dość popularne jest “zapijanie” problemów, jak również jako choroba alkoholowa.
Zazwyczaj śni nam się, że pijemy alkohol, ale czasem także tylko patrzymy, jak inni, być może ktoś nam bliski, piją go i upijają się nim. Alkohol może być dla nas smaczny i możemy pić go z przyjemnością, bądź może palić nas w gardło. Czasem upijamy się do nieprzytomności bądź jesteśmy weseli właśnie dlatego, że jesteśmy na rauszu. Wszystko to ma największe znaczenie, bowiem w przypadku alkoholu kluczowe jest właśnie to, w jakich okolicznościach pojawia się on w naszym śnie.

Ogólnie można taki sen zinterpretować w ten sposób, że śnienie o alkoholu zwiastuje jakieś miłe, radosne wydarzenie w naszym życiu, które być może rzeczywiście będziemy celebrować z użyciem jakichś procentowych trunków. Najbardziej prawdopodobne takie objaśnienie jest w przypadku, kiedy śni nam się wino, ono bowiem ma największe korelacje z weselem, radosną zabawą i śmiechem.

Zaś śnienie o nadużywaniu alkoholu ogółem, bez względu na to, kto go nadużywa i w jakich odbywa się to okolicznościach, może symbolizować pragnienie, jakie żywimy na jawie co do tego, byśmy przestali w jakiś sposób się ograniczać. Zastanówmy się, czy sami nie nałożyliśmy na siebie jakichś konwenansów, które uniemożliwają nam teraz zrobienie czegoś, czego bardzo pragniemy. Najprawdopodobniej dotyczy to naszej jakiejś głęboko skrywanej przed światem i nawet własną świadomością namiętności, której się wstydzimy i chcemy ją w sobie zagłuszyć, bo z jakichś powodów uznajemy, że nie możemy jej ulec i musimy ją w sobie koniecznie stłumić. Śnienie o alkoholu może także oznaczać, że czujemy się starzy i zmęczeni życiem, brakuje nam dawnych sił i bardzo chcielibyśmy poczuć się tak, jak w czasach młodości. Być może ma to związek z naszymi kompleksami, jakie odczuwamy w obecności płci przeciwnej, bo wiemy, że nie jesteśmy już w ich oczach tacy atrakcyjni, jak dawniej i nie możemy już liczyć na większe powodzenie.

Kiedy natomiast śni nam się, że alkohol nam nie smakuje, nie mamy ochoty go pić albo wylewa się lub jest wylewany, ma to raczej negatywną symbolikę.                                                                                                                                             Jeżeli na przykład we śnie pijemy wino, które jest gorzkie zamiast słodkie, może to zwiastować czyjąś śmierć, najprawdopodobniej osoby, która jest z nami w jakiś sposób powiązana. Rozlane wino może zapowiadać rozlew krwi albo tylko ostrzegać o tym, że mamy problem z pohamowaniem swych agresywnych zapędów i możemy przez to zrobić komuś krzywdę. We śnie mężczyzny może to oznaczać namiętność żywioną w stosunku do niewinnej kobiety, być może dużo młodszej. Jeśli rozlane wino pojawia się we śnie kobiety, najpewniej ma to seksualny wydźwięk i oznacza, że podświadomie lub nie pragnie ona mieć kochanka.

Gdy śnimy, że się upiliśmy, jest to zapowiedź czekających nas już niebawem kłopotów finansowych, które mogą się dla nas skończyć całkowitym bankructwem. Jeśli zaś we śnie widzimy innych ludzi, którzy są pod wpływem alkoholu, również oznacza to problemy finansowe, ale innego gatunku – zwiastuje to, że pożyczymy lub już pożyczyliśmy pieniądze komuś, kto nie będzie mógł spłacić swojego długu i najprawdopodobniej nie zrobi tego nigdy.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.