Sennik Wypadek

Znaczenie ogólne snu:

Wiele snów o wypadku jest zapowiedzią prawdziwego zdarzenia, które niebawem będzie miało miejsce, ponieważ często jest to wyraz podświadomości, która zauważa rzeczy, które unikają świadomemu postrzeganiu, zatem nie zdajesz sobie z nich sprawy. Najczęściej jednak niebezpieczeństwo wypadku związane jest z rzeczywiście odczuwanym niebezpieczeństwem, jeśli więc boisz się czegoś na jawie, na przykład trudnego skrzyżowania, przez które przejeżdżasz, bardzo prawdopodobne, że kiedyś przyśni Ci się, iż masz w tym miejscu wypadek. Sen taki może mieć jednak jeszcze inne znaczenie.

 

Psychologia snu:

Wypadek we śnie może mieć dwa znaczenia. Po pierwsze, może to być znak, że przeżyłeś już coś podobnego na jawie i sen ten jest wyrazem, że jeszcze się z tym nie uporałeś i dalej to przetwarzasz, choć być może tylko podświadomie. Drugie znaczenie dotyczy problemów, które masz na jawie. Sen taki zwykle ostrzega Cię, byś na coś uważał, na przykład na własną agresję bądź cudzą, która może Ci zagrozić. Wypadek może być również dla Ciebie ostrzeżeniem przed Twoim niedbalstwem i jest wówczas sygnałem, byś był w życiu bardziej rozważny i podejmował tylko dobrze przemyślane decyzje, w przeciwnym bowiem razie metaforycznie dojdzie do wypadku, czyli poniesiesz jakąś szkodę. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, co oznacza ów sen, odnosząc to do warunków swojego życia osobistego. Może to oznaczać, że na jawie zaniedbujesz jakąś kwestię, obawiasz się odpowiedzialności. Największe znaczenie przy tym mogą mieć osoby, które pojawiają się w Twoim śnie. One przeszkadzają Ci w układaniu sobie życia, być może blokują Twoje postępy czy w inny sposób uniemożliwiają Ci osiągnięcie tego, czego dla siebie pragniesz.

 

Symbolika duchowa:

Symbol ten może oznaczać boską interwencję w Twoje życie lub ingerencję zmian niezależnych od Ciebie.

 

Sennik arabski:

Sen ten to dla Ciebie ostrzeżenie o niebezpieczeństwie, ale może też być przypomnieniem o zaniedbanej przez Ciebie relacji z osobą, z którą powinieneś pozostać w kontakcie.

Motyw ten najczęściej jednak jest ostrzeżeniem i oznacza, że powinieneś unikać sytuacji, które mogą się dla Ciebie wiązać z jakimś niebezpieczeństwem, na przykład pojazdy mechaniczne. Musisz bardziej niż zwykle na siebie uważać, ostrożnie używać niebezpiecznych przedmiotów bądź powstrzymać się od tego w najbliższych dniach. Znak ten może również stanowić dla Ciebie przypomnienie, że sam powinieneś stanowić o swoim życiu, ale w takim zakresie, by nie pokrzyżować planów innych ludzi. Musisz znaleźć w sobie siłę do zawierania kompromisów i żyć z innymi w pokoju.

 

Sennik babuni:

Sen-ostrzeżenie – może dotyczyć dzieci, nad którymi trzeba roztoczyć wzmożoną opiekę, zwłaszcza jeśli są one w ruchu. Jeżeli planowana jest wycieczka, lepiej z niej zrezygnować, gdyż grozi ona utratą życia.

Wypadek we śnie może również ostrzegać przez nieostrożnością.

Jeśli śni Ci się czyjś wypadek, może to być znak, że osoba ta jest w niebezpieczeństwie.

Jeżeli cierpisz z powodu wypadku, zapowiada to, że doznasz nieszczęścia w życiu osobistym z powodu nieostrożności innych osób. Może to też zapowiadać dla Ciebie niebezpieczeństwo, niekoniecznie związane z poruszaniem się.

Wypadek samochodowy lub drogowy zapowiada dla Ciebie kłopoty w interesach.

Wypadek statku albo łodzi zapowiada problemy i trudności w sferze prywatnej.

Sennik Wypadek – interpretacja snu w sennik.biz

Podobne sny

1 sen

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.