Sennik Kamienie szlachetne

Pojawiające się w naszych snach kamienie szlachetne ogólnie mogą zapowiadać, że już niebawem uda nam się odkryć jakąś duchową prawdę, która jest ukryta w naszej podświadomości i dotąd nie mieliśmy do niej dostępu. Są symbolem mądrości oraz odbiciem światła bóstwa, które się nami opiekuje i oświeca nas swoją mądrością.
Poszukiwanie kamieni we śnie wskazuje na odbywanie jakiejś dalekiej podróży, która ma miejsce jedynie w naszym wnętrzu, ale dzięki niej najprawdopodobniej uda nam się odkryć coś o wielkiej dla nas wadze.
Posiadanie kamieni to oznaka posiadania mądrości, być może poczynienia jakiegoś odkrycia.                         Szlifowanie kamieni oznacza szlifowanie swojej osobowości, zwłaszcza jej duchowego wymiaru, poprzez zdobywanie wiedzy i nabywanie mądrości dzięki wykształceniu oraz życiowemu doświadczeniu.

Kamienie szlachetne mają zazwyczaj pozytywne znaczenie jako symbol senny, zwykle zapowiadają jakieś szczęśliwe wydarzenie, głównie dotyczące nas samych i rozgrywające się w naszym wnętrzu. Jeśli przyśnią nam się klejnoty strzeżone przez jakąś niezwykłą postać, na przykład smoka, gdyż taki motyw stosunkowo często pojawia się w snach, wskazują one na to, że mamy w sobie wielką mądrość, ale musimy poświęcić pewną ilość czasu na jej odkrycie w sobie, gdyż jest schowana głęboko w naszej podświadomości. Jeśli jednak zdołamy się do niej dostać, będzie to miało dla nas ogromne znaczenie. Kamienie szlachetne zakute w biżuterię czy w koronę oznaczają najwyższą mądrość, którą posiadamy lub wkrótce posiądziemy. Jeżeli zaś śni nam się, że bardzo zależy nam na zdobyciu jakichś kamieni, nie jest to dobry znak, bowiem ostrzega, że jesteśmy materialistami i bogactwo jest dla nas przedmiotem najwyższych zabiegów. Może to także oznaczać, iż żywimy uczucia do kogoś, kto nie jest dla nas i miłość ta jest zła i brudna.

Ponadto rozmaite kamienie mają swoje własne indywidualne znaczenie.
I tak na przykład, ametyst to symbol jasnego, czystego i niczym niezmąconego umysłu, jaki posiadamy. Czasami może także wskazywać na posiadanie jakichś niezwykłych zdolności parapsychicznych, które mogą być bardzo silne, jeśli zechcemy je w jakiś sposób w sobie rozwijać.

Bursztyn to zdecydowanie dobry znak, symbol nieśmiertelności i dobrych rzeczy, które mogą trwać wiecznie.

Diament to symbol duchowości, duchowego oświecenia oraz wewnętrznej czystości człowieka nieskalanego złym uczynkiem. Jest to również zapowiedź połączenia się jakichś przeciwstawnych dotąd rzeczy lub wartości, możliwe, że wartości duchowych oraz materialnych.

Granat jest symbolem niezmiennych uczuć, przywiązania, silnego związku oraz wierności i lojalności, niekoniecznie w jakimś związku uczuciowym, ale w każdym innym możliwym wymiarze.

Jadeit symbolizuje duszę człowieka, ale także siłę i energię sprawczą całego wszechświata, który zdolny jest tworzyć nowe organizmy i nadawać im siły żywotne.

Kamień księżycowy to tajemniczość rodząca się z nieświadomości, ale także romantyczne uczucie i wszystko, co się z nim wiąże. Wskazuje także na istnienie wielkiej intuicji i czułości.

Kryształ jednoznacznie symbolizuje czystość, jasność, krystaliczność i brak jakichkolwiek niewiadomych.

Lapis-lazuli to kamień związany z bóstwami i bogami, obdarzający ich łaską oraz dający natchnienie w przypadku jakichś problemów.

Malachit nadaje nam niezwykłą moc, płynącą z silnego związku z wszechświatem – źródłem wszelkiej energii.

Onyks wskazuje na istnienie w nas wielkiej siły duchowej i mocy do poradzenia sobie ze wszystkimi problemami, której posiadania nawet nie mamy świadomości.

Opal informuje o możliwości przewidywania mających nadejść zjawisk, posiadaniu zdolności parapsychicznych, ale też może symbolizować religijne życie w silnym związku z bóstwem.

Perła jest związana z kobiecością przez swoje związki z Księżycem. Informuje o posiadaniu silnej intuicji, ale też wskazuje na nieświadomość i działanie po omacku w jakichś sprawach.

Rubin dość jednoznacznie wskazuje na siły żywotne – oznacza długowieczność, ale też namiętność, a więc i rozmnażanie się, choć czasem jego barwa może też symbolizować krew.

Szafir symbolizuje najwyższe wartości związane z bóstwem, prawdę, czystość oraz ochronę przed wszelkim złem.

Szmaragd jest związany z postacią najważniejszej bogini, siłą Matki-Ziemi, odradzaniem się ziemi na wiosnę oraz nieśmiertelnością i cyklicznością postępowania po sobie różnych zjawisk. Może również oznaczać najwyższą mądrość płynącą z poznania świata pozazmysłowego.

Topaz to życiodajna energia płynąca ze Słońca, a także przyjaźń, wierność, lojalność i długoletnie związki między ludźmi.

Turkus zapowiada dobrą passę w życiu, okres szczęścia i ogólnego powodzenia.

Sennik arabski:

Gdy we śnie widzisz kamienie szlachetne, jest to sygnał, byś uważał na złych przyjaciół i pochlebców.

Czysty i polerowany kamień szlachetny jest symbolem niezawodności i jasności, a także mocy dążenia i intelektualnej arogancji

Gdy śnisz, że trzymasz kamień szlachetny w dłoni, jest to znak, że jesteś czczony przez osobę, która znajduje się blisko Ciebie.

Jeśli nosisz kilka kamieni szlachetnych w ręku albo na szyi, wróży Ci to choroby albo nieszczęścia.

Gdy śnisz, że straciłeś pierścionek z kamieniem szlachetnym, zapowiada to, że zbliża się rozłąka z ukochaną osobą.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.