Sennik Błoto

Sen ten oznacza, że Twoja dusza czuje się brudna lub chcesz splamić innych. Symbol ten może również wskazywać, że masz poczucie, iż utknąłeś.

Błoto jest połączeniem praktycznych aspektów z uczuciami, gdyż jest to ziemia i woda.

Jeżeli śniło Ci się bagno sprawdz symbol – sennik bagno

Symbolizuje pragnienia, pasje i materialne próby, które sam odczuwasz jako mizerne – często stoi za tym strach, że nie możesz już się kontrolować i zbłądzisz, sprowadzając tym na siebie nieszczęście.

Błoto na butach

  • Czeka Cię trudna decyzja, która będzie miała istotny wpływ na Twoją przyszłość. Powinieneś postąpić mądrze co spowoduje szereg korzyści, które będziesz z tego czerpał. Poczujesz się spełniony i osiągniesz wewnętrzny spokój.
  • W Twoim życiu towarzyskim nastapi wiele zmian. Dotychczasowe, drugoplanowe relacje zaczną niebawem stopniowo wygasać, a w ich miejsce pojawią się nowe, ekscytujące znajomości. Nie zamykaj się tylko w jędnym kręgu znajomych.
  • Błoto wskazuje też na nieświadomą treść, z której można kształtować przyszłe życie.
  • W błocie można znaleźć skarb albo klejnot. W szczególnych przypadkach symbol ten może również oznaczać przezwyciężanie problemów psychicznych, które powstały z nieświadomości, ale także doświadczenia z przeszłości, które wyjaśniają, dlaczego czujesz się niepewnie i mało wartościowo.

Błoto na drodze

Błoto symbolizuje też podstawową substancję życia, która pozwala uniknąć niepowtarzalnego potencjały wzrostu jeśli właściwie sobie z tym poradzisz.

Zagrożenie ze strony błota pojawia się jako znak, że sobie z tym nie radzisz.

Jeśli śnisz, że omijasz błoto, jest to znak, że nie masz kontaktu z nieświadomą stroną swojej osobowości.

Na poziomie duchowym zaś błoto symbolizuje stary materiał, z którego powstało wszystko i konieczność refleksji nad istotami życia.

Kiedy we śnie błoto widzisz, zwiastuje Ci to szczęście.

Gdy we śnie w błoto wdepnąłeś, przezwyciężysz biedę i bogactwo.

Jeśli zostałeś nim obrzuconym, nieprzyjaciele będą Cię oczerniać.

Jeżeli we śnie pobrudziłeś się błotem, uważaj, może się do Ciebie przyplątać jakieś paskudne choróbsko.

Kiedy we śnie zapadasz się w błoto, oznacza to, że czekają Cię ciężkie chwile, jeśli jednak się postarasz wyjdziesz z kłopotów bez szwanku. Aby dowiedzieć się więcej na temat snu o błocie.


Sen o błocie

Symbolizuje żądze, namiętność i dążenia materialne, które sami często uważamy za nieczyste. Ujawnia się lęk przed utratą kontroli i zejściem na złą drogę. Błoto może oznaczać, że uporamy się z problemami psychicznymi spowodowanymi przez nieuświadomione treści. Błoto we śnie czasami jest również zapowiedzią skandalu, kalumni („być obrzucanym błotem”), albo propozycji, które rzucą cień na reputację śniącego.

Jednak błoto jest także nawozem. Możliwe więc, że ta negatywna faza życia, deprymująca i będąca źródłem zepsucia, obróci się na korzyść, jeśli śniący będzie zdolny drogą walki lub zabiegów dyplomatycznych, przekształcić zręcznie błoto w nawóz, tzn. przywrócić dobrą opinię o sobie. W tym wypadku błoto się upłynni, osuszy i zapoczątkuje rozkwit.

Jeżeli widzisz we śnie świeżo poruszoną błotnistą ziemię wokół roślin czy drzew, wskazuje to na twoją zapobiegliwość i dobre zdrowie.
Jeżeli widzisz swoje ubranie zabrudzone błotem, będziesz zmuszony ratować się przed zaraźliwą chorobą, opuszczając swój dom albo podporządkowując się surowym rozporządzeniom prawa.
Jeżeli śni ci się, że ktoś obrzuca cię błotem, to znaczy, że wrogowie będą próbowali narazić na szwank twoją reputację.

Znaczenie snu błoto

Błoto stanowi połączenie dwóch symboli sennych – ziemi, będącej alegorią wszystkiego, co stateczne i namacalne, oraz wody, czyli głębi pełnej tajemnic, wyobrażającej najczęściej nieświadomą, zamkniętą dla nas część naszego umysłu. Tak więc sen o błocie może oznaczać, iż nie wiemy o tym, że w naszym wnętrzu trwa konflikt pomiędzy naszym racjonalnym, logicznym myśleniem a uczuciami i emocjami i nie wiadomo, jak to się zakończy. Podobne znaczenie mają ruchome piaski, które często występują obok błota w naszych snach.

Kiedy śni nam się błoto, może to oznaczać, że na jawie obrzuciliśmy kogoś błotem, czyli specjalnie lub mimowolnie zniszczyliśmy komuś opinię. Oczywiście może to też dotyczyć nas samych i oznaczać, że jakimiś działaniami zaszkodziliśmy własnej reputacji.

Jeśli śni nam się, że grzęźniemy w błocie, jest to znak, iż w rzeczywistości uwikłaliśmy się w jakieś trudne dla nas relacje albo sytuację, w której nie czujemy się komfortowo, ale nie możemy się z niej wydobyć, bo wciąga nas coraz głębiej i nie pozwala się wyrwać.

Freud błoto, podobnie jak inne nieczystości, kojarzył z wszelkimi negatywnymi emocjami i złymi sprawami, jakie może mieć człowiek. Mogły to być więc wyrzuty sumienia, wstyd, chowane głęboko urazy czy też nadmierny materializm i pożądanie bogactwa.

Jung interpretował tylko ziemię jako symbol senny, którą utożsamiał z siłymi życiowymi, głównie żeńskimi, a skoro cechy kobiece, to i wszystko, co tajemnicze i nieodkryte.

Sennik Błoto  – interpretacja snu w sennik.biz

Podobne sny

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.