Sennik Znaczenie snu Banknoty

Pieniądze kojarzą nam się dość jednoznacznie, jednak jako symbol senny nie zawsze, a właściwie rzadko, mają takie znaczenie, jak na jawie. Często symbolizują czas, energię życiową i siły witalne, a czasem nawet… miłość, choć na jawie często bywają jej przeciwstawiane. Jeśli zatem śni nam się, że na przykład mamy pusty portfel albo boimy się biedy, tak naprawdę na jawie wcale nie obawiamy się tego, lecz braku czasu i cierpimy na jego niedobór bądź też brakuje nam sił na załatwienie jakichś swoich spraw i boimy się, że nie zdołamy tego zrobić.

Gdy śni nam się, że coś jest dla nas zbyt drogie i nie możemy sobie na to pozwolić albo dochodzimy we śnie do wniosku, że za coś zapłaciliśmy więcej, niż było to warte, jest to znakiem tego, iż obawiamy się, że włożony w coś wysiłek był daremny i nie opłaciło nam się to.

Kiedy śnimy, że nie jesteśmy w stanie spłacić swoich długów, jest to wyraz naszej obawy, że w przyszłości będziemy musieli ponieść konsekwencje jakichś swoich czynów.

Rozrzutność we śnie stanowi naganę wobec nas samych za to, że nie doceniamy uczuć, jakimi na jawie ktoś nas obdarza i nie odpłacamy mu się tym samym tak jak powinniśmy lub też źle się prowadzimy i w głębi duszy wiemy, że jest to złe i powinniśmy to zmienić.

Kiedy śni nam się, że prosimy jakąś bliską osobę o pożyczkę, ale jej nie otrzymujemy, być może na jawie mamy do tej osoby pretensje o to, że nie żywi do nas uczuć, jakich pragniemy.

Jeśli fałszujemy banknoty, wiemy, że jesteśmy nieuczciwi wobec kogoś bliskiego, jednak nie chodzi tu bynajmniej o wymiar finansowy, a wyłącznie uczuciowy i emocjonalny.

Banknoty jako motyw senny mogą również kojarzyć się z ceną, jednak nie wyrażoną w pieniądzach, a to, jak na przykład cenimy swe życie czy samych siebie, jak ważne jest dla nas poczucie własnej godności i jak podchodzimy do tych kwestii. Może to być także symbol energii psychicznej i intelektu, siły, intuicji i wszystkiego tego, co posiadamy i co może nam pomóc w życiu. Mogą to być także więzi, jakie mamy z innymi ludźmi, kariera i inne rzeczy, jakie w życiu cenimy.
Gdy śnimy o oszczędzaniu pieniędzy, gromadzeniu banknotów, oznacza to, że mądrze inwestujemy w siebie i dobrze wykorzystujemy posiadane zasoby, głównie duchowe i intelektualne. Zdobywanie lub strata pieniędzy to konsekwencje, jakie ponosimy lub wkrótce poniesiemy za jakieś swoje czyny, zaś liczby widoczne na banknotach lub sumy, jeśli jesteśmy w stanie je określić, należy interpretować tak, jak same liczby.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.