Sennik Znaczenie snu Niedźwiedź

Symbol ten ma bardzo wiele różnych znaczeń, w zależności od ujęcia. Na przykład bywa odbierany jako symbol zmartwychwstania, odrodzenia i odnowy, wtajemniczenia, życiowego przejścia, ciemności poprzedzającej nowy etap życia czy męski pierwiastek. Oznacza także męską siłę, drzemiące w nas pierwotne instynkty, opiekuńczość i troskę, a także złe strony – drzemiące w nas żądze, złe skłonności oraz ciemne moce piekielne.

Kiedy śni nam się, że napotykamy na swej drodze niedźwiedzia i ze strachu nie możemy zrobić żadnego kroku, wiedząc, że i tak czeka nas jego atak, może to być sygnał od naszej podświadomości, iż w rzeczywistym życiu często sami robimy z siebie ofiarę, nie widząc swoich możliwości i postrzegając się jako znacznie słabszych od innych.

Jeśli we śnie pokonujemy niedźwiedzia, może to być zapowiedź, że uda nam się pokonać jakieś bariery w życiu rzeczywistym, zwykle takie, które sami sobie stworzyliśmy i znajdują się one w naszym wnętrzu. Symbol ten może zapowiadać jakiś przełom w ważnej dla nas kwestii lub znaczącą zmianę naszego życia.

Cyrkowy niedźwiedź to sygnał, iż na jawie bardzo boimy się, że zostaniemy wyśmiani. Najprawdopodobniej odczuwamy wstyd z powodu czegoś, co zrobiliśmy lub poglądów, jakie żywimy.

Śniący nam się niedźwiedź w klatce to zapowiedź sukcesu, który już niebawem stanie się naszym udziałem.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.