Sennik Znaczenie snu Biżuteria

Biżuteria może pojawiać się w naszych snach w najrozmaitszych kontekstach, jednak szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na pewne konkretne szczegóły. Niezwykle istotną kwestię stanowi na przykład jakość śniącej się nam biżuterii, nie tylko to jednak, czy jest ona skromna, czy może bogata i droga, ale też – z jakiego jest wykonana materiału, czyli czy jest sztuczna, prawdziwa, a może podrabiana. Ważne są zakute w nią kamienie, forma, czyli czy jest to pierścionek, czy może bransoletka bądź inna ozdoba biżuteryjna, no i oczywiście to, co z tą biżuterią robimy my, bądź ktoś inny w naszym śnie.

Ogólnie biżuteria jako motyw senny może symbolizować zamożność, która jest naszym udziałem albo o której dopiero marzymy, bądź też może symbolizować nasze wnętrze. W tym drugim wymiarze zazwyczaj odnosi się do tego, co posiadamy, czyli wszelkich bogactw wewnętrznych – wykształcenia i wiedzy, wartości, mądrości czy dobroci, ale też może to być zdrowie – wówczas sen o biżuterii ma jak najlepszy wymiar, bowiem oznacza poprawienie się zdrowia – naszego albo kogoś z naszego najbliższego otoczenia.

Jeśli śni nam się, że zakładamy biżuterię, najprawdopodobniej oznacza to, iż na jawie mamy świadomość jakichś naszych niedostatków, czy to dotyczących wyglądu, czy na przykład braków w wiedzy i chcemy, by nasze otoczenie nie zwracało na to uwagi, więc staramy się jakoś to sobie zrekompensować.

Gdy śni nam się, że dajemy komuś biżuterię w prezencie, jest to znak, że na jawie zależy nam , by jakaś osoba darzyła nas cieplejszymi uczuciami, ale zdajemy sobie sprawę z tego, iż nie jesteśmy w stanie zasłużyć na jej serdeczność, bo nie mamy do tego wystarczających możliwości. Analogicznie, jeśli to nam ktoś ofiarowuje biżuterię, oznacza to, iż na jawie komuś zależy, by coś od nas uzyskać, niekoniecznie w wymiarze uczuciowym.

Opisz swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.