Sennik

Znaczenie snu Sennik Znaczenie snu Liczby

Popularne

Sennik Znaczenie snu Liczby

Liczby w snach mają dla nas znaczenie głównie wtedy, gdy mamy nadzieję, że pojawią się, kiedy bierzemy udział w jakichś grach losowych, co jednak zwykle nas zawodzi i śnimy wówczas o czymś zupełnie innym. Lecz nawet w innych przypadkach liczby mogą mieć wielkie znaczenie w naszych snach i nie powinniśmy ich nigdy bagatelizować, nawet jeśli wydaje nam się, że nie symbolizują niczego konkretnego, i zadać sobie odrobinę trudu, by poznać ich znaczenie. Może to mieć znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy przyśnił nam się jakiś ciąg cyfr i uda nam się zapamiętać choć kilka, to bowiem może być dla nas w jakiś sposób bardzo ważne.

Liczby w naszych snach są tak ważne dlatego, że zwykle oznaczają nasze wnętrze. Mogą wskazywać na etapy naszego rozwoju wewnętrznego bądź zapowiadać następujące po sobie fazy, co może nam znacznie pomóc jeśli na przykład znajdujemy się właśnie w jakimś niepewnym momencie swojego życia, na rozstaju dróg i nie wiemy, co czeka nas w przyszłości, nawet jeśli chodzi o naszą osobistą sytuację. Co więcej, liczby parzyste przypisywane są kobietom, zaś nieparzyste – mężczyznom i to także nie jest bez znaczenia.

Oto, co oznaczają poszczególne cyfry:
Zero jest symbolem próżni, swoistego chaosu, z którego dopiero wyłania się jakiś ład bądź do którego zmierza wszystko, co znajduje się we wszechświecie.

Jeden bardzo jednoznacznie kojarzy się z wszelkim początkiem. Jest to także symbol niepodzielności i indywidualności, być może pojedynczej osoby i samotności. Jest to również oznaka męskości, pierwsza cyfra “męska”.

Dwa symbolizuje dualizm, dwoistość, kobiecość, a także światło w połączeniu z ciemnością – oba nie mogą bez siebie istnieć.

Trzy to niezwykła cyfra, kojarzona z magią i wskazująca na zdolności duchowe, uduchowienie i wszystko, co skrywa wnętrze człowieka.

Cztery to akuratność i pełna stabilizacja. Oznacza coś materialnego, co można wyczuć i czego można dotknąć.

Pięć symbolizuje człowieka i życie materialne na ziemi.

Sześć jest cyfrą mającą silny związek z symetrią. Można to odnieść do wszelkich połączeń, na przykład zjednoczenia ducha i ciała, Boga i człowieka, ciemności i światła.

Siedem wskazuje na cykliczność wszelkiego życia, zmieniające się i następujące po sobie fazy, rytmy oraz siły, które są pradawne i nigdy nie ulegną zmianie.

Osiem to bardzo niejednoznaczna cyfra, bowiem można ją odnieść zarówno do śmierci, jak i do odrodzenia, wieczności, wzrostu, ale i upadku i degeneracji.

Dziewięć jednoznacznie wskazuje na czas trwania procesu wzrostu, podobnie jak dziecko w łonie matki rozwija się przez dziewięć miesięcy.

Dziesięć jest liczbą zapowiadającą początek czegoś nowego, na przykład przejście w inną fazę życia – reinkarnację, odrodzenie się pod inną postacią, odnowę duchową.

Podobne sny:

Pomóż nam i umieść na swojej stronie / blogu linka do e-sennik.pl Tagi dla Sennik Znaczenie snu Liczby

Opisz swój sen związany z Znaczenie snu Liczby


  • Znajomy : Snilo mi sie ze spotkamy sie ze znajomym ktory w rzeczywistosci od paru miesiecy... »
  • Pająk : Witam! Mi się snił pająk stojący na biurku, chciałem go przepedzić jednak gonił... »
  • Rozbicie : okno ktore mialo byc umyte posiadalo wiele osobnych szybek ja tam podeszlam i ch... »
  • Ogród - labirynt : Starszy siwy pan opowiada mi historie domu ktory prawdopodobnoe chce od niego ku... »
  • Teściowa : Mi się śniło że kłóciłam się z teściową o pralkę wmawiała mi że jej zepsułam pra... »
  • Bóg : śniło mi sie dzisiaj jak kończy sie swiat samoloty zaczelly spadac na ziemie lud... »
  • Koniec świata : ja mam bardzo czesto sny zwiazane z koncem swiata. Wczoraj snilo mi sie ze bylam... »
  • Mąż : snil mi sie moj zmarly maz...bylam z nim w domu u naszych wspolnych znajomych...... »
  • Ksiądz : W moim śnie ksiadz mnie spowiadał zadajac pytania z bibli i wpisywał ocene .... »
  • Ksiądz : Śnił mi się ksiądz, który mnie prześladował. Mianowicie potrafił on wywoływać tr... »
  • Zmarli : Śnił mi się pogrzeb, w którym min. ja zakopywałem grobowiec, jak się okazało zas... »
  • Mąż : widzialam swojego meza we snie w roboczych ubraniach kominiarza przyjechal z pra... »